Webinar: Jak język buduje medialny przekaz? – Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce

Webinar: Jak język buduje medialny przekaz?

Webinar: Jak język buduje medialny przekaz?

Serdecznie zapraszamy na webinar inaugurujący Akademię Dziennikarstwa Obywatelskiego. Akademia to innowacyjny projekt edukacyjny mający na celu uwrażliwienie na lokalne problemy społeczne. Projekt aktywizuje i kształtuje kluczowe kompetencje społeczne u młodych ludzi, poprzez udział w otwartych webinarach i tworzenie materiałów dziennikarskich.

Uczestnicząc w webinarze dowiesz się o tym, jak język może wpływać na treść i odbiór tekstu dziennikarskiego. Jak z jego pomocą oddziaływać na innych i jak inni oddziałują na nas. Co może zrobić dziennikarz by w swojej pracy świadomie korzystać z języka i bronić się przed manipulacją.

Webinar poprowadzi dr Małgorzata Majewska – specjalistka od komunikacji werbalnej i niewerbalnej, autorka książek i artykułów naukowych na temat języka, wykładowca UJ w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej oraz wieloletni ekspert od społecznych zjawisk związanych z językiem w wielu ogólnopolskich mediach.

Webinar inauguracyjny, pt. „Jak język buduje medialny przekaz” odbędzie się 10.10.2020r. o godz. 18:00 za pośrednictwem platformy Click Meeting. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *