O Stowarzyszeniu

O nas

Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce powstało 12 września 2018 roku. Zrzesza ono lokalnych aktywistów, studentów i pracowników naukowych, którzy już od lat angażują się w edukacje historyczną i obywatelską. Misją Stowarzyszenia jest edukacja obywatelska, prawna i historyczna. Nasze działania skupiamy na upowszechnianiu wiedzy o instytucjach państwa oraz aktywizacji i wpieraniu inicjatyw młodzieżowych.

§ 6. Celami działania Stowarzyszenia są:

1. kształtowanie postaw demokratycznych, prospołecznych i obywatelskich,
  2. promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego,
  3. upowszechnianie wiedzy o instytucjach państwa wśród młodzieży,
  4. edukacja historyczna i obywatelska,
  5. aktywizacja i wpieranie inicjatyw młodzieżowych,
  6. integracja i współpraca środowisk młodzieżowych.

Członkowie Stowarzyszenia

Wojciech Firek

Prezes Stowarzyszenia

student UJ, lokalny aktywista, młodzieżowy ambasador budżetu obywatelskiego miasta Krakowa, radny MRK IV kadencji

Olga Błyskal

Wiceprezes Stowarzyszenia

doktor nauk humanistycznych,  założyciel Szkolnego Koła Debat II LO, sędzia AMPDO, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie

Monika
Florczak-Wątor

Członek Stowarzyszenia

dr hab. profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, radca prawny, zajmuje się prawem konstytucyjnym i problematyką praw człowieka

Krzysztof Orzechowski

Członek Stowarzyszenia

podróżnik, muzyk, lokalny aktywista, pomysłodawca projektu „Świadkowie Historii”

Karol Pawłowski

student UJ, debatant w formule debat oksfordzkich, dziennikarz Radia Kraków

Krzysztof Pietrzyk

Członek Stowarzyszenia

student UJ, lokalny aktywista, absolwent akademii praw obywatelskich

Konrad Meus

Członek Stowarzyszenia

doktor nauk humanistycznych, historyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie

Jakub Gawlak

Członek Stowarzyszenia

przyszły technik dentystyczny, interesuje się prowadzeniem relacji live

Nasi Wolontariusze

Łukasz Trzaska

redaktor "Praktycznego Felietonu Demokratycznego"

Aleksandra Piechota

fotograf

Dołącz do nas!

Interesujesz się prawem, społeczeństwem obywatelskim lub historią? Chcesz być aktywny i pomagać innym? Chcesz rozwijać swoje kompetencje w doświadczonym zespole? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to nasze Stowarzyszenie jest własnie dla Ciebie! Napisz do nas maila, a otrzymasz wszystkie niezbędne informacje.