Zagłosuj na „Świadków Historii” – Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce

Zagłosuj na „Świadków Historii”

Zagłosuj na „Świadków Historii”

Miło nam poinformować, że jeden z naszych projektów edukacyjnych „Świadkowie Historii” zakwalifikował się do programu granatowego „Pro defensione, pro historia” realizowanego w ramach Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.”
Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszego projektu, poprzez oddanie swojego głosu w elektronicznym głosowaniu. Głosowanie jest bezpłatne i zajmuje kilka sekund. To od głosowania zależy, czy w nadchodzącym roku szkolnym będziemy mogli dla Państwa zrealizować kolejną edycję „Świadków Historii”.


KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ


Świadkowie Historii to bardzo ciekawa inicjatywa skierowana nie tylko do znawców minionych epok.  Pomysłodawcami projektu jest grupa młodych ludzi, którzy postanowili przypomnieć o życiowych historiach – tych trochę starszych. Dokładniej mówiąc osób pamiętających jeszcze czasy przedwojenne. Projekt ma zachęcić młodzież do poznawania polskiej historii, nie tylko poprzez podręczniki, ale również żywe spotkania z  osobami najstarszego pokolenia. Takie spotkania to przede wszystkim poruszające historie o bohaterstwie, wyrzeczeniach i zmaganiach się z wojenną rzeczywistością. Chcemy aby zostały one przekazane z pokolenia na pokolenie, aby nie przepadły w zapomnienie, kiedy już zabraknie Świadków Historii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *