Rusza rekrutacja do Młodzieżowej Akademii Praw Obywatelskich – Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce

Rusza rekrutacja do Młodzieżowej Akademii Praw Obywatelskich

Rusza rekrutacja do Młodzieżowej Akademii Praw Obywatelskich

Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce oraz Katedra Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych, do udziału w czwartej edycji Młodzieżowej Akademii Praw Obywatelskich.

Program Młodzieżowa Akademia Praw Obywatelskich ma na celu zainteresowanie licealistów, głównie maturzystów, problematyką konstytucyjną, w szczególności problematyką praw i wolności jednostki, a także kształtowanie świadomości prawnej i obywatelskiej oraz zachęcenie do studiowania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajęcia w ramach Akademii odbywają się raz w tygodniu (w czwartki od 18:30 do 20:00) w pomieszczeniach Wydziału Prawa i Administracji UJ. Mają formę seminariów, warsztatów oraz dyskusji z zaproszonymi gośćmi. Uczniowie uczestniczą również w wybranych wykładach kursowych prowadzonych na studiach prawniczych. Osoby uczestniczące w programie mogą w marcu 2020 r. przystąpić do testu sprawdzającego znajomość zagadnień omawianych na zajęciach Akademii. Dwie osoby, które uzyskają najwyższą liczbę punktów z testu otrzymają nagrody książkowe, a ponadto – jeżeli rozpoczną studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UJ – będą mogły skorzystać ze zwolnienia z egzaminu z przedmiotu „Prawo konstytucyjne”, który jest obowiązkowym przedmiotem na pierwszym roku studiów prawniczych.

Trzy wcześniejsze edycje programu ukończyło ponad 120 uczniów. Wielu z nich jest obecnie studentami Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Osobą koordynującą realizację programu jest dr hab. Monika Florczak-Wątor, prof. UJ.

 

Rejestracja do programu trwa do  21.10.2019r. 

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej http://akademia.wpia.uj.edu.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *